НКРЕКП зобов'язала обленерго оновлювати на сайтах інформацію про відключення е/е у півгодинному режимі

Київ. 10 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Національна комісія, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), на засіданні у четвер зобов’язала операторів систем розподілу (ОСР, обленерго) оновлювати в півгодинному режимі на своїх офіційних веб-сайтах інформацію про перерви в електропостачанні споживачів населених пунктів, вулиць, будинків, корпусів та характеру самих перерв.

"Оператор системи розподілу зобов’язаний кожні 30 хвилин актуалізувати цю інформацію", – йдеться у відповідній постанові регулятора. Зокрема, ОСР мають зазначати назви перерв у енергопостачанні – плановий, аварійний, застосування графіків обмеження споживачів.

НКРЕКП цією постановою внесла відповідні зміни до постанови від 26 березня 2022 року №349 "Про захист інформації, яка в умовах воєнного стану може бути зарахована до інформації з обмеженим доступом, зокрема щодо об’єктів критичної інфраструктури".

"До мене особисто теж зверталися ОСРи, щоб ми надали можливість відкрити їм цю інформацію. Це надасть серйозної інформаційної підтримки споживачам", – заявив на засіданні голова НКРЕКП Костянтин Ущаповський.

Документ набуває чинності з дня, наступного за днем його оприлюднення на офіційному веб-сайті регулятора.

"Це рішення було прийнято за зверненням самих ліцензіатів (ОСР – ІФ-У). Вони зазначають, що дуже велике навантаження на call-центри, оскільки споживачі не розуміють, що відбувається і вони починають шукати будь-які зв’язки з компаніями", – зазначив член НКРЕКП Дмитро Коваленко.

Джерело: https://www.nerc.gov.ua/storage/app/sites/1/Docs/Postanova_obgruntuvannya/2022/lystopad/08.11.2022/p10_08-11-22.pdf

administrator

Related Articles