КНДР запустила "космічну ракету-носій", південнокорейські військові аналізують можливість її вибуху або аварії, оскільки об'єкт швидко зник із радарів

Київ. 31 травня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Північна Корея запустила ракету, громадян столиці Південної Кореї закликали підготуватися до евакуації, а в Японії сповістили про загрозу ракетної атаки та оголосили повітряну тривогу в Окінаві, проте невдовзі країни скасували вжиті заходи, оскільки об’єкт швидко зник з радарів, припускають, що він зазнав аварії, повідомляє корейське агенство Yonhap.

Об’єднаний комітет начальників штабів Республіки Корея (JCS) заявив, що о 6:29 ранку зафіксовано пуск із Тончан-рі, що на північному заході КНДР. Повідомляється, що снаряд пролетів над водами далеко на захід від острова Пенньондо.

Незабаром було опубліковано повідомлення, що “північнокорейський снаряд зник з радарів, не долетівши до очікуваної точки падіння”, посилаючись на південнокорейських військових.

Пізніше в агенції додали, що “південнокорейські військові аналізують можливість вибуху або аварії північнокорейської “космічної ракети-носія”.

Повідомляється, що раніше цього тижня КНДР повідомила Японію і Міжнародну морську організацію про свій план запустити “військовий розвідувальний супутник” у період із 31 травня до 11 червня, незважаючи на критику, що це порушить резолюції Ради Безпеки ООН, які забороняють будь-який запуск із використанням технології балістичних ракет.

“Підвищена пильність, наші військові в тісній співпраці зі Сполученими Штатами підтримують стан повної готовності”, – цитує Yonhap JCS.

Об’єднаний комітет начальників штабів Республіки Корея (JCS) – група начальників усіх основних родів військ збройних сил Південної Кореї.

Джерело: https://en.yna.co.kr/view/AEN20230418005553325?section=search

administrator

Related Articles