Китай будує в пустелі на заході країни моделі кораблів, військової бази для відпрацювання ракетних ударів – ЗМІ

Гонконг. 12 травня. ІНТЕРФАКС – КНР зводить у пустелі Такла-Макан (Сіньцзян-Уйгурський автономний район) на заході країни моделі кораблів та військової бази, імовірно, для тренування ракетних ударів, повідомляє видання South China Morning Post (SCMP) з посиланням на Військово-морський інститут США (USNI).

Так, USNI, проаналізувавши дані недавніх супутникових знімків, виявив уздовж околиці пустелі в Китаї низку великих об’єктів, що будуються, включно з моделями есмінців і пірсів.

При цьому, уточнює SCMP, один із об’єктів виглядає як військово-морська база. Видання наводить думку одного з аналітиків із Тайваню, згідно з яким ця модель нагадує військово-морську базу в Суао на північному сході Тайваню. Також моделі мають схожість із військовою інфраструктурою США на острові Гуам.

Також, як зазначає SCMP, на думку аналітиків, ці знімки зазначають прагнення китайських військових тепер відпрацьовувати удари протикорабельними ракетами не лише за такими великими цілями як авіаносці, а й за кораблями меншого розміру, а також військовими базами.

SCMP пише, що у листопаді минулого року супутникові знімки компанії Maxar Technologies зафіксували приблизно в цьому районі модель авіаносця. У лютому USNI заявили, що цю мету знищили під час ракетного випробування.

Крім того, в 2017 році американське видання Stars and Stripes повідомляло про виявлення на околиці пустелі Гобі конструкцій, які, ймовірно, імітують бази США в Японії.

У свою чергу SCMP зазначає, що Китай розробив як мінімум дві гіперзвукові протикорабельні ракети – DF-21D і DF-26. DF-21D називають "вбивцею авіаносців", а DF-26 – "Експресом на Гуам" завдяки дальності польоту до 5 тис. км – достатньою, щоб досягти Гуама та розквартированих там сил США.

administrator

Related Articles