Литовська Ignitis grupe до 2027р. планує інвестиції в розмірі до 2,8 млрд євро, хоче подвоїти "зелені" потужності

Вільнюс. 23 травня. ІНТЕРФАКС/BNS – Литовський державний енергоходинг Ignitis grupe оновив свою стратегію, у 2023-2026 роках планує інвестиції в розмірі 2,2-2,8 млрд євро, йдеться в повідомленні групи.

На розвиток “зелених” потужностей буде спрямовано 55% інвестицій, близько 45% – на розвиток стійкої та ефективної мережі розподілу електроенергії. Заплановано, що потужності “зеленої” генерації зростуть удвічі – до 2,2-2,4 ГВт (за підсумками минулого року – 1,2 ГВт).

При цьому Ignitis grupe прагнутиме збільшити потужність “зеленого” виробництва до 4-5 ГВт до 2030 року. Найбільшу увагу передбачається приділити морській вітроенергетиці, наземним гібридним електростанціям, зберіганню, перетворенню і накопиченню електроенергії.

Група продовжує орієнтуватися на “домашні ринки” – країни Балтії, Фінляндію та Польщу, але шукатиме нових можливостей і в інших країнах Євросоюзу, де відбуваються “фундаментальні енергетичні зміни”.

Зазначається, що Ignitis grupe розраховує виграти два конкурси на будівництво вітропарків у Балтійському морі у 2023-2026 роках – один у Литві, інший – на будь-якому з “домашніх ринків”.

Група також має намір розвивати мережу зарядних станцій для електромобілів у країнах Балтії, до 2026 року встановити понад 3 тис. таких станцій.

Скоригований прибуток групи до вирахування відсотків, податків, зношеннята амортизації (EBITDA) у 2026 році очікується на рівні 470-550 млн євро.

У стратегії передбачається подальше підвищення дивідендів щонайменше на 3% щорічно.

“Оновлюючи стратегію Ignitis Group, ми розглядаємо енергію як екосистему. Тому наша головна мета – створити на 100% “зелену” і безпечну енергетичну екосистему”, – наведено слова глави Ignitis grupe Дарюса Майкштенаса.

Як повідомлялося, минулого року показник EBITDA групи зріс на 41,1% до попереднього року – до 469,3 млн євро, перевищивши прогноз на рівні 420-460 млн євро.

За 2022 рік група має намір виплатити акціонерам загалом 90,3 млн євро дивідендів.

Основним акціонером Ignitis grupe (раніше – Lietuvos energija) є Литовська держава (через Мінфін), яка володіє 73,08%. У вільному обігу перебувають 26,92% акцій. Холдинг діє в Литві, Латвії, Естонії, Польщі, Фінляндії та низці інших країн.

administrator

Related Articles