Меморандум про взаєморозуміння розширить відносини ЄС і Казахстану – голова ЄК

Брюссель. 8 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Глава Єврокомісії (ЄК) Урсула фон дер Ляєн назвала новою главою у відносинах між Казахстаном та Європейським союзом меморандум про взаєморозуміння, підписаний у понеділок у Шарм-еш-Шейху.

"По суті, ми відкриваємо новий розділ у наших і так глибоких відносинах. Європейський союз і Казахстан протягом багатьох років розвивали міцні економічні зв’язки. Європейський союз, безумовно, є найбільшим іноземним інвестором у Казахстані, на частку якого припадає 60% прямих іноземних інвестицій", – заявила фон дер Ляєн з нагоди підписання документа з казахстанським прем’єр-міністром Аліханом Смаїловим "на полях" конференції ООН з клімату COP27.

"Щойно підписаний нами меморандум про взаєморозуміння ще більше розширить ці відносини і приведе їх у відповідність до спільних пріоритетів обох сторін", – додала голова Єврокомісії, чия заява опублікована в Брюсселі.

За її словами, сторони разом працюватимуть у сировинній сфері, виробництві акумуляторів та відновлюваного водню. У зв’язку з цим глава ЄК наголосила на важливості "відповідної кількості специфічної сировини, зокрема, корисних копалин, якими такий багатий Казахстан".

"Таким чином, сировина та відновлюваний водень є не лише важливими будівельними блоками для нашого стійкого майбутнього, а й для нашого загального процвітання", – зазначила фон дер Ляєн.

administrator

Related Articles