Мінвідновлення ініціює експертні консультації щодо завислої містобудівної реформи

Київ. 1 червня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури (Мінвідновлення) запрошує представників самоврядних організацій та інших зацікавлених сторін до участі в консультаціях щодо імплементації реформи містобудування.

Як зазначається в релізі, законопроєкт №5655, ухвалений Верховною Радою 13 грудня 2022 року, викликає багато дискусій, що лише підкреслює його ключове значення для місцевої влади, бізнес-середовища та суспільства загалом. Цим пояснюється необхідність перевести дискусію навколо реформи на рівень фахового обговорення, щоб зібрати пропозиції всіх зацікавлених сторін і напрацювати спільне бачення підзаконних актів у межах реформи з урахуванням викликів, спричинених повномасштабним вторгненням, пояснює відомство.

Законопроєкт №5655 передбачає розробку понад 50 підзаконних нормативно-правових актів, за які відповідає Мінвідновлення. Зокрема, йдеться про такі питання як здійснення моніторингу забудови, державного містобудівного нагляду, діяльність Містобудівної палати, органів містобудівного контролю виконавчих органів місцевих рад, визначення мінімального розміру суми страхування відповідальності для осіб приватного контролю.

Пресслужба виділяє майбутні теми консультацій:

– “Роль органів місцевого самоврядування (ОСБ) та громадськості в містобудуванні: відновлення відповідно до принципів Європейської Хартії місцевого самоврядування”;

– “Демонополізація галузі: державний нагляд, містобудівний контроль, моніторинг забудови. Приватні органи містобудівного контролю”;

– “Забезпечення прозорості відновлення: цифровізація та автоматизація процесів у містобудуванні”;

– “Антикорупційні запобіжники: протидія самобудам і захист культурної спадщини”;

– “Перезавантаження процесів і відповідальності учасників відбудови (архітекторів, замовників будівництва, девелоперів, підрядників та інших).

Як повідомлялося, 13 грудня Верховна Рада ухвалила закон про реформування сфери містобудування. За ухвалення законопроєкту №5655 у цілому проголосували 228 депутатів. Петиція з вимогою ветувати закон набрала понад 25 тис. підписів і досі чекає на розгляд президентом.

Раніше 1 грудня 2022 року законопроєкт було знято з розгляду парламентом. На його доопрацюванні наполягали Асоціація міст України, мери міст, Національне агентство із запобігання корупції (НАЗК), Міністерство культури та інформполітики, Національна спілка архітекторів України.

administrator

Related Articles