Молдова вирішила дотримуватися санкцій, запроваджених США проти олігархів-утікачів

Кишинів. 1 листопада. ІНТЕРФАКС – Санкції США, запроваджені проти молдавських олігархів-втікачів, діятимуть і в Молдові, таке рішення ухвалила у вівторок урядова Комісія з надзвичайних ситуацій, повідомила пресслужба уряду.

Згідно з ухваленим рішенням, дія санкцій, запроваджених Управлінням з контролю за іноземними активами Департаменту казначейства США, переноситься на молдавське законодавство. Служба інформації та безпеки складатиме список "підозрюваних у зв’язках", яким заборонять здійснення різних угод, зокрема пов’язаних із виплатою дивідендів, розпорядженням нерухомим/рухомим майном та цінними паперами на термін до п’яти робочих днів.

Агентство державної власності, Національна комісія з фінансового ринку (інші відомства, наділені правом реєстрації/відчуження активів та прав, включаючи частки у статутному капіталі юридичних осіб), мають утриматися від проведення угод з особами, внесеними до санкційного списку. У разі виявлення таких випадків, зазначені органи мають протягом 24 годин поінформувати про розпочату угоду Службу щодо запобігання та боротьби з відмиванням грошей, яка блокуватиме угоди на термін до 30 робочих днів.

Минулого тижня США звинуватили молдавських олігархів Володимира Плахотнюка та Ілана Шора у "великих корупційних діяннях" і "зв’язках із Росією з метою дестабілізації ситуації в Молдові" й внесли їх до санкційного списку Держдепартаменту США.

Генпрокуратура Молдови обвинувачує Плахотнюка та Шора в тому, що вони є головними бенефіціарами вкраденого мільярда доларів із банківської системи. Вони втекли з Молдови після зміни влади у червні 2019 року. Наразі Плахотнюк перебуває на Північному Кіпрі, а Шор – в Ізраїлі. Щодо Плахотнюка США впровадили санкції ще у квітні 2020 р., змусивши його залишити територію США, де він тоді жив.

administrator

Related Articles