Титанова "Велта" заявляє про упередженість БЕБу під час розслідування справи про нібито недоплату 27 млн грн податків

Київ. 1 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Компанія "Велта" з активами з видобутку титаномістких руд у Новомиргороді (Кіровоградська обл.) заявляє про упередженість з боку Бюро економічної безпеки (БЕБ) України в рамках розслідування справи про нібито недоплату 27 млн грн податків.

Згідно із заявою компанії у вівторок, 27 жовтня 2022 року БЕБ провело обшуки в офісі та на ГЗК ТОВ ВКФ "Велта". Формальним приводом для атаки на компанію стала нібито несплата податків на 27 млн грн, яка не встановлена та не підтверджена, зазначено в повідомленні.

При цьому наголошується, що під час обшуку на гірничо-збагачувальному комплексі співробітники БЕБу відібрали власні проби сировини в кар’єрі, а в центральному офісі вилучили технічні документи проєктування заводу з виготовлення титанових виробів за інноваційною запатентованою технологією компанії "Велта". Зазначені дії, як повідомляється у заяві, не мають відношення до офіційно заявленої причини розслідування.

Також разом із представниками БЕБу були присутні співробітники поліції особливого призначення в повному спорядженні, які були залучені для охорони громадського порядку. Проте компанія вказує, що фактично поліція чинила морально-психологічний тиск на осіб, які були присутні під час обшуку, ніяк не реагували на протиправні дії з боку співробітників БЕБу та не перешкоджали вчиненню ними правопорушень.

У заяві наголошується, що ТОВ ВКФ "Велта" працює у правовому полі та дотримується всіх міжнародних стандартів ведення прозорого бізнесу. Саме тому компанія сприяє слідчим діям та оперативно відповідає на запити. "Ми готові захищати власне право на роботу та спростувати інформацію про податкові порушення", – йдеться у документі.

До заяви додано хронологію подій, відповідно до якої 12 листопада 2021 року за фактом непідтвердженого завищення компанією податкового кредиту з податку на додану вартість у період з 2020-2021 року в ЄРДР було зареєстровано кримінальне провадження на ТОВ ВКФ "Велта". Попри закон, досудовим розслідуванням зайнялося БЕБ, хоча відповідно до Податкового кодексу України проводити перевірки дотримання платниками податків вимог законодавства мають право лише органи Державної податкової служби (ДПС). Таким чином факт порушення вимог податкового законодавства міг бути виявлений виключно органами ДПС.

За результатами неправомірного розслідування БЕБ звинуватило "Велту" у несплаті податків на суму 27 млн грн, тому що ДПС не фіксувало зазначених порушень.

15 липня співробітники БЕБ отримали в суді тимчасовий доступ до оригіналів документів ТОВ ВКФ "Велта" та на їх вилучення, і 20 липня 2022 року здійснили перший візит до компанії.

Але паралельно зі слідчими діями БЕБ сталися дві події, які були першими ознаками можливого рейдерського захоплення титанового гірничо-збагачувального комплексу компанії "Велта". Напередодні візиту слідчого бюро у російських ЗМІ відбулася інформаційна кампанія з тезою, що компанія "Велта" лобіює в США зупинку постачання російського титану до Америки. А також що нібито компанія має дані стосовно масованих запитів щодо роботи ТОВ ВКФ "Велта" від державної компанії, яка має десятки судових справ через незаконне вилучення приватних активів.

27 жовтня 2022 року представники БЕБ здійснили обшук на ГЗК та в центральному офісі компанії "Велта" у м. Дніпро.

Після цього генеральний директор "Велти" Андрій Бродський звернувся до президента України Володимира Зеленського з приводу обшуків на підприємстві, що дестабілізують його роботу, наголосивши, що і він, і акціонери компанії завжди дотримувалися проукраїнської позиції.

"З 2014 року "Велта" не здійснює постачання продукції до Росії, незважаючи на настійні запити з боку російських компаній. Вісім років ми проводимо волонтерську роботу, допомагаючи нашим друзям – ЗСУ та СЗГ", – констатував топменеджер.

ТОВ "ВКФ Велта" зареєстровано у квітні 2000 року. Основною діяльністю є видобуток та виробництво ільменітового концентрату. З 2012 року здійснює видобуток та переробку титанової сировини на Бирзулівському родовищі (Кіровоградська обл.).

Компанія також має ліцензію на промислову розробку Лікарівському родовища-аналогу.

"Велта" неодноразово заявляла про плани розбудови вертикально інтернованої групи від видобутку сировини до виробництва кінцевих виробів із титану.

ТОВ "Велта Холдинг" належить 100% ТОВ "ВКФ "Велта". Кінцевими бенефіціарами є три фізособи: Андрій Бродський (60%), Вадим Москаленко (20%) та Віталій Малахов (20%).

administrator

Related Articles