МЗС України висловило протест у зв'язку з черговими незаконними вироками кримським татарам у РФ

Київ.12 травня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Міністерство закордонних справ України висловило протест у зв’язку із протизаконним рішенням Південного окружного військового суду у м. Ростов-на-Дону від 12 травня про засудження до позбавлення волі на строк від 12 до 14 років п’яти громадян України.

Як зазначається у коментарі МЗС, засуджені – Тофік Абдулгазієв, Владлен Абдулкадиров, Іззет Абдулаєв, Меджит Абдурахманов, Білял Аділов – були фігурантами у справі так званої другої Сімферопольської групи "Хізб ут-Тахрір". Всі п’ятеро – кримські татари та учасники правозахисного об’єднання "Кримська солідарність".

"Вони були затримані у березні 2019 року силовими структурами Російської Федерації на території тимчасово окупованого Криму після масових обшуків у помешканнях кримських татар, а згодом незаконно переміщені на територію РФ і безпідставно обвинувачені російською стороною, зокрема, в участі у діяльності "терористичної організації "Хізб ут-Тахрір", – зазначається у коментарі МЗС.

Зазначається, що за роки російської окупації Криму за обвинуваченнями в причетності до "Хізб ут-Тахрір" заарештовано вже 90 людей, більшість із яких – кримські татари.

"Ці вироки є черговим підтвердженням агресивної політики Росії, спрямованої на знищення кримських татар та їхньої ідентичності", – наголосили в міністерстві.

Росія має скасувати рішення суду та звільнити всіх громадян України, які незаконно утримуються, припинити будь-які політичні переслідування та репресії проти представників кримськотатарського народу, наполягають у МЗС України.

"Закликаємо міжнародне співтовариство засудити застосування Російською Федерацією практики судових переслідувань громадян України на тимчасово окупованих територіях, посилити політико-дипломатичний та санкційний тиск на неї та вимагати припинення порушень норм міжнародного гуманітарного права на всіх окупованих Росією територіях України", – закликали в міністерстві.

administrator

Related Articles