ВР направила на доопрацювання до повторного другого читання законопроєкт про особливості роботи місцевого самоврядування під час воєнного стану

Київ. 12 травня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Верховна Рада направила до профільного комітету на доопрацювання до повторного другого читання законопроєкт про особливості роботи місцевого самоврядування під час воєнного стану (№7269).

"Спільним рішенням направлено на повторне друге читання (333 голоси на підтримку)", – написав народний депутат із фракції "Голос" Ярослав Желєзняк у телеграм-каналі у четвер.

Як повідомлялося, нардепи ухвалили законопроєкт про внесення змін до закону "Про правовий режим воєнного стану" щодо функціонування місцевого самоврядування у період дії воєнного стану у першому читанні 21 квітня.

Ціль законопроєкту – спростити процедуру ухвалення кадрових рішень щодо посад в органах місцевого самоврядування, керівників суб’єктів комунального сектору економіки в умовах воєнного стану.

Відповідно до законопроєкту, в умовах воєнного стану сільський, селищний, міський голова територіальної громади, на території якої не тривають бойові дії та не ухвалено рішення про створення військової адміністрації, має право ухвалювати низку рішень. Зокрема, керівник виконавчого органу місцевого самоврядування має право призначати осіб на посади в органах місцевого самоврядування, керівників комунальних підприємств, установ, організацій, що належать до сфери управління відповідного органу місцевого самоврядування.

Законопроєкт також застерігає, що про свої рішення голова територіальної громади має обов’язково інформувати керівника відповідної обласної військової адміністрації.

До законопроєкту було подано до другого читання 500 поправок.

Джерело: https://t.me/yzheleznyak/1658.

administrator

Related Articles