На перший курс закладів профосвіти зараховано понад 85 тис. осіб – Міносвіти

Київ. 4 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – На перший курс закладів професійної освіти зараховано понад 85 тисяч осіб, повідомляє Міністерство освіти і науки.

"Завершилася вступна кампанія у 2022 році до закладів професійної освіти. На перший курс зараховано понад 85 тис. осіб. З них навчатись за рахунок державного та регіонального замовлення будуть 82,7 тис. учнів, на контракті – понад 3 тис. учнів", – написав міністр освіти Сергій Шкарлет.

Зазначається, що закладам вдалося виконати регіональне замовлення на 91%, державне – на 74%.

Згідно з повідомленням, попит на фахівців із робітничими професіями навіть в умовах війни – колосальний, тому молодь, яка бажає мати перспективну професію та гарантовану роботу, обирає професійну освіту.

До десяти найпопулярніших професій у 2022 році увійшли: "Кухар. Кондитер"; "Слюсар із ремонту колісних транспортних засобів. Водій транспортних засобів"; "Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів. Електрогазозварник"; "Перукар (перукар-модельєр)"; "Кравець. Закрійник"; "Опоряджувальник будівельний"; "Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування"; "Електрогазозварник"; "Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва. Слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування"; "Штукатур. Лицювальник-плиточник".

"Наразі орієнтовно 150 закладів працюють очно та дистанційно, але більшість, а саме 262 заклади, обрали змішану форму освітнього процесу. Звісно, вибір залежить від ситуації в регіоні", – констатував міністр.

Джерело: https://t.me/SerhiyShkarlet/1601

administrator

Related Articles