"Нафтогаз" заявляє про домовленість щодо реструктуризації дефолтних євробондів на $835 млн після покращення умов

Київ. 31 травня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – НАК “Нафтогаз України” заявив про домовленості з інвесторами до кінця липня реструктурувати два дефолтні випуски єврооблігацій: на $375 млн із погашенням у липні 2022 року та $500 млн – із погашенням у листопаді 2026 року, погодившись на певне покращення умов для власників цих паперів порівняно з пропозицією від 10 березня.

“Ми ще на крок наблизилися до виконання зобов’язань перед інвесторами. Важливо, що нам вдалося в тісному діалозі з усіма власниками єврооблігацій знайти найоптимальніші рішення і для інвесторів, і для нашої групи компаній”, – наводяться у пресрелізі компанії слова голови правління Олексія Чернишова за результатами зустрічі з власниками єврооблігацій у середу.

Згідно з опублікованими на біржі умовами, основними змінами є певне посилення ковенант, виплата готівкою останнього піврічного купона у дворічному періоді відстрочки, створення фонду виплати відсотків за облігаціями-2026, а також поява плати за реструктуризацію, однак без будь-яких деталей щодо неї.

Як і раніше, “Нафтогаз” за євробондами-2022 пропонує відстрочити виплату 50% основного боргу на два роки – до 19 липня 2024 року, решти 50% – до 19 липня 2025-го. Щодо відстрочки погашення основної суми євробондів-2026 пропозиція також залишилася незмінною: 50% – на рік, до 8 листопада 2027 року, і ще 50% – до 8 листопада 2028 року, а також виплата премії 0,5% від основної суми за згоду.

Як і в березні, НАК пропонує за євробондами-2022 підвищити відсоткову ставку з дати набрання чинності реструктуризації з 7,375% до 7,65% річних, що відповідає ставці за євробондами-2026, а також разом із простроченими відсотками виплатити 5% основної суми боргу.

“Нафтогаз” знову хоче залишити за собою право самостійно вирішувати, чи виплачувати відсотки за період дворічної відстрочки, чи капіталізувати їх, за винятком, як зазначено вище, останнього купона: для євробондів-2022 – з 19 січня до 19 липня 2024 року, для євробондів-2026 – з 8 травня до 8 листопада 2024 року.

Крім того, новою є пропозиція створити фонд із накопичення коштів для виплат відсотків за євробондами-2026: суму одного купона в $19,06 млн або еквівалент у гривні в день набрання чинності реструктуризації, потім по $3 млн 15 січня і 15 лютого 2024 року і ще $13,06 млн 31 березня 2024 року.

Новою запропонованою ковенантою є обмеження нового боргу до 19 липня 2024 року $500 млн і терміном погашення після погашення євробондів – 2026 зі щоквартальними звітами про нього, а також активніше задіяти наглядову раду для затвердження нових запозичень і продажу активів.

Уточнюється, що від таких ковенант виграють і власники єврооблігацій-2024 на EUR600 млн, єдині, хто погодився торік на відстрочку виплат на два роки.

“Нафтогаз” зазначає, що детальні пропозиції щодо реструктуризації вже схвалили правління і наглядова рада компанії, однак рішення ще підлягає остаточному схваленню Кабінетом Міністрів як акціонером компанії.

Зазначається, що умови реструктуризації за євробондами-2022 були узгоджені зі спеціальним комітетом, представленим Cleary Gottlieb Steen & Hamilton LLP, і завдяки переговорам на чолі з VR Advisory Services Ltd, голові якого Ричарду Дейтцу глава “Нафтогазу” подякував за конструктивний підхід.

“Досягнуті домовленості є результатом енергійних і добросовісних переговорів між сторонами та є балансом між законними комерційними очікуваннями власників облігацій “Нафтогазу” і потребами компанії в надійному наданні критично важливих послуг у цей надзвичайний період”, – наводяться в релізі слова глави VR Capital, якого FT у жовтні називало головним блокувальником реструктуризації.

У випадку євробондів-2026 умови були узгоджені зі спеціальним комітетом, представленим Hogan Lovells LLP, проте в обох випадках не уточнюється, яку частку власників представляють комітети.

Ексклюзивним фінансовим консультантом “Нафтогазу” є Lazard, про сприяння у виплаті якому $1,5 млн нещодавно уряд просив Нацбанк, а юридичними консультантами – Freshfields Bruckhaus Deringer і Aequo.

administrator

Related Articles