Оборонний кластер BRAVE1 за місяць зібрав 230 defense tech-проєктів

(уточнено заголовок, оновлено 1-2-й абз.)

Київ. 31 травня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Оборонний кластер BRAVE1 за перший місяць після запуску отримав 230 проєктів, десятки з них пройшли експертизу, написав заступник міністра цифрової трансформації з питань розвитку IT Олександр Борняков у фейсбуці.

“Понад 230 розробок подано на BRAVE1. Це результат за місяць після початку функціонування платформи. Водночас десятки з них уже пройшли військову експертизу, частину направлено на fast track до Міністерства оборони”, – повідомив він, зазначивши водночас, що основною метою кластера від самого початку було постачання інноваційного озброєння на передову якнайшвидше для ефективного знищення ворога.

За словами Борнякова, Україна широко залучає міжнародну підтримку, щоб українські розробники отримували експертизу та поради від найкращих світових фахівців. “Зокрема, плануємо залучити до процесу партнерів із НАТО. І, звичайно ж, розповідаємо про наші успіхи в defense tech на всіх міжнародних платформах, щоб ефективніше залучати інвестиції”, – сказав він.

При цьому заступник міністра звернувся із закликом до всіх, хто має інноваційні ідеї або defense-tech-вироби, які допоможуть Україні здобути перемогу, подавати заявки на BRAVE1.

Раніше повідомлялося, що Мінцифри на базі Українського фонду стартапів (USF) запустило оборонний кластер BRAVE1 для підтримки інноваційних розробок в оборонному секторі країни. Передбачається, що платформа має об’єднати як підприємців, які мають ідеї та розробки, так і підприємців, готових інвестувати в їхній розвиток. На гранти у фонді передбачено понад 100 млн грн.

Співзасновниками BRAVE1 стали Міністерство цифрової трансформації, Міністерство оборони, Генеральний штаб Збройних Сил України, Рада національної безпеки і оборони, Міністерство зі стратегічних галузей промисловості та Міністерство економіки. Вони підписали меморандум про взаємодію та підтримку в рамках проєкту, метою якого є постачання на озброєння та передання для фронту передових українських технологічних рішень для створення переваги над ворогом та перемоги, комплексна підтримка українських розробників у сфері інноваційних оборонних технологій та розвиток сфери задля перетворення України на світового лідера defense tech.

Джерело: https://www.facebook.com/bornyakov/posts/pfbid0eGD9DroUnV8eoYBAVLtvJV2gr9k8arqqMXJ2qRhPRnCo5joUicfJaTd3JaMPyXpFl

administrator

Related Articles