Обсяг різних видів генерації під час війни зменшився відносно пропорційно – керівник "Укренерго"

Київ. 9 грудня. ЕНЕРГОРЕФОРМА – Україна під час війни продовжує отримувати приблизно половину електроенергії з атомних станцій, структура енергетичного міксу змінилася пропорційно, повідомив голова правління НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький.

"Енергетичний мікс, його структура не сильно змінилася. Це пов’язане з тим, що, з одного боку, пошкоджено багато теплових та гідроелектростанцій, ВДЕ також на окупованій території залишилися, але ми також втратили можливість отримувати е/е з окупованої ЗАЕС. Тому, умовно кажучи, наші генерувальні потужності знизилися більш-менш пропорційно", – сказав він на брифінгу в Медіацентрі "Укрінформу" в п’ятницю.

Кудрицький додав, що Україна все ще отримує половину чи трохи більше електроенергії від АЕС. Далі йдуть теплові станції, меншою мірою дають ресурс гідроелектростанції та ВДЕ.

Водночас голова правління "Укренерго" наголосив, що у зв’язку з окупацією росіянами ЗАЕС та припиненням виробництва електроенергії "можна сміливо віднімати 40% від атомної генерації".

Він також зауважив, що під час війни обсяг електроспоживання знизився не настільки, наскільки можливості генерації е/е.

Як повідомлялося з посиланням на Кудрицького, понад 1 тис. ракет і снарядів було випущено по енергосистемі України за останні два місяці.

Під час останньої атаки 5 грудня українська ППО збила понад 60 ракет із приблизно 70, випущених РФ. Проте було зафіксовано прильоти по магістральних та генерувальних об’єктах.

Водночас Кудрицький зазначив, що завдяки успішній роботі ППО наслідки атак на енергосистеми були не такими масштабними, як у попередні рази, і вона досить швидко ввійшла в стабільний режим функціонування.

administrator

Related Articles