ОПЕК майже не змінила оцінку поставок нафти країн не-ОПЕК у 2022 і 2023 роках

Київ. 14 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – ОПЕК знизила на 30 тис. барелів на добу оцінку зростання постачання рідких вуглеводнів з країн, що не входять до ОПЕК, – до 65,6 млн б/д, тобто зростання становитиме 1,9 млн б/д, йдеться в щомісячному звіті організації.

Так, на 10 тис. б/д підвищено оцінку пропозиції у 2021 році та на 20 тис. б/д знижено прогноз на 2022 рік.

При цьому оцінку видобутку нафти та конденсату в Росії на 2022 рік підвищено на 70 тис. б/д – до 10,93 млн б/д, прогноз на 2023 рік збережено на рівні 10,08 млн б/д. Таким чином, аналітики очікують зростання видобутку в РФ на 130 тис. б/д у 2022 році та зниження на 850 тис. б/д у 2023 році.

Прогноз із видобутку в США не змінився.

"Перегляд у бік збільшення виробництва рідких вуглеводнів, у Латинській Америці та Росії було більш ніж компенсовано переглядом у бік зниження показників за іншими країнами Євразії, ОЕСР, Європи та інших країн Азії. Проте слід зазначити, що зберігається значна невизначеність щодо обсягів видобутку в Росії у IV кварталі 2022 року", – йдеться у звіті.

"У США діяльність із буріння та закачування свердловин розширилася, при цьому вона більше не обмежується основними областями. Проте проблеми з ланцюжками поставок та вищі витрати, пов’язані з інфляцією, залишаються проблемами для попиту на обладнання та послуги. Хоча збільшення видобутку нафти загалом було компенсовано зниженням видобутку інших рідких вуглеводнів у серпні, очікується, що виробництво рідких вуглеводнів у США зростатиме повільними та стійкими темпами в найближчі місяці", – вважають в ОПЕК, зберігаючи прогноз зростання пропозиції зі США на 1,1 млн б/д у 2022 році.

Експерти також знизили оцінку видобутку в Азербайджані, Казахстані та Північному морі.

Основними драйверами зростання пропозиції рідких вуглеводнів у 2022 році будуть США, Канада, Гайана, Китай та Бразилія, а найбільше зниження виробництва очікується у Норвегії та Таїланді.

Прогнозується, що зростання видобутку рідких вуглеводнів у країнах, що не входять до ОПЕК, у 2023 році зросте на 1,5 млн б/д та становитиме в середньому 67,1 млн б/д, практично не змінившись порівняно з попередньою оцінкою. Очікується, що основними драйверами зростання стануть США, Норвегія, Бразилія, Канада, Казахстан та Гайана, тоді як видобуток нафти, за прогнозами, знизиться у Росії та Мексиці. Проте зберігається велика невизначеність щодо потенціалу сланцевого видобутку в США, а також розвитку геополітичної ситуації у Східній Європі, особливо у зв’язку з майбутніми санкціями ЄС щодо імпорту російської нафти, наголошують аналітики.

administrator

Related Articles