Оплата газу РФ у рублях є обходом санкцій ЄС, наполягають у ЄК

Брюссель. 12 травня. ІНТЕРФАКС – Оплату країнами ЄС російського газу в рублях, як і раніше, Брюссель розцінює як порушення застосування європейських санкцій щодо Росії, підтвердив офіційний представник Єврокомісії (ЄК) Тім Макфі.

"Використання цього методу було би порушенням санкцій", – сказав речник у четвер на брифінгу в Брюсселі.

Він заявив, що в ЄК уважно вивчили листа "Газпрому" своїм європейським клієнтам із роз’ясненням нового указу президента РФ від 4 травня, який уточнює процедуру платежу за газ у рублях.

"З урахуванням указу наша позиція, наші орієнтації (для країн ЄС) щодо санкційного режиму залишаються незмінними", – зазначив Макфі.

Представник ЄК повідомив, що Єврокомісія оновить свої рекомендації щодо цього питання, вона пояснює всім державам-членам ЄС ситуацію, проблема обговорюється з юридичною службою Ради ЄС.

При цьому, відповідаючи на уточнювальне запитання, коли з’являться оновлені рекомендації ЄК, Макфі сказав: "Я не можу вам назвати термінів. Робота триває. У будь-якому разі наша позиція зрозуміла. І якщо необхідно роз’яснити її державам-членам, ми зробимо це. І щодо публікації нових орієнтацій (стосовно питання оплати в рублях), ми вас поінформуємо, коли вони будуть готові".

Раніше агентство Bloomberg повідомило, що "Газпром" розіслав своїм європейським партнерам листа, в якому пояснює, що, відповідно до указу президента, опублікованого 4 травня, вони можуть оплачувати газовий імпорт із РФ, не порушуючи санкцій ЄС.

Нова схема оплати газу, нав’язувана Москвою, передбачає, що в уповноваженому фінансовому інституті – Газпромбанку – для іноземних покупців відкриваються спеціальні рублеві та валютні рахунки типу "К". Іноземний покупець платить за газ у валюті контракту, ГПБ продає її на "Московській біржі" та переказує рублі "Газпрому". Саме в цей момент зобов’язання щодо оплати природного ресурсу нібито вважається виконаним.

administrator

Related Articles