Palantir збільшила виторг у III кв. на 22%, прогнозує повільніше зростання у IV кв.

Нью Йорк. 7 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Американська Palantir Technologies Inc., постачальник рішень для роботи із великими даними, збільшила виторг у третьому кварталі 2022 року на 22%, причому показник перевершив очікування експертів.

На поточний квартал компанія прогнозує слабкіші темпи зростання виторгу, відзначаючи, зокрема, негативні наслідки зміцнення долара.

Як йдеться в пресрелізі Palantir, її виторг у липні-вересні становив $477,9 млн порівняно з $392,15 млн за аналогічний період попереднього року. Середній прогноз аналітиків, опитаних FactSet, для цього показника становив $474,7 млн.

Виторг компанії в США підвищився на 31%, до $297 млн. Зокрема дохід від комерційних контрактів підскочив на 53%, від держконтрактів – на 23%.

Квартальний чистий збиток Palantir збільшився до $123,9 млн, або $0,06 на акцію, порівняно з $102,1 млн, або $0,05 на акцію, роком раніше. Прибуток без урахування разових факторів становив $0,01 на акцію за консенсус-прогнозу ринку в $0,02 на акцію.

Скоригована EBITDA зменшилася до $87,2 млн із $119,2 млн за аналогічний період минулого року, але перевершила середній прогноз експертів, який становив $60,2 млн.

Згідно з прогнозом Palantir, у поточному кварталі її виторг становитиме $503-505 млн, що "враховує негативні наслідки курсових різниць у розмірі $5 млн". Без урахування цього фактора компанія прогнозувала б виторг у $508-510 млн, йдеться у пресрелізі.

Таким чином, підвищення виторгу Palantir у четвертому кварталі становитиме не більше 17%. Експерти, яких опитало FactSet, у середньому прогнозують цей показник у $506,8 млн.

Компанія підтвердила прогноз річного виторгу на рівні $1,9-1,902 млн із урахуванням негативних наслідків зміцнення долара $6 млн.

Акції Palantir втрачають у ціні 1,6% під час попередніх торгів у понеділок. З початку поточного року їхня вартість знизилася на 56%.

Palantir була заснована в 2003 році групою інвесторів на чолі з відомим підприємцем Пітером Тілем, який також стояв біля витоків створення платіжного сервісу PayPal. Технології обробки даних Palantir активно використовують силові структури навіть інших держав. За деякими даними, алгоритми Palantir використовувалися для виявлення Усами бен Ладена, а також боротьби з великими терористичними мережами.

administrator

Related Articles