Поставки нафти РФ із портів Тихого океану почали різко скорочуватися через санкції – ЗМІ

Москва. 12 травня. ІНТЕРФАКС – Поставки російської нафти з портів Тихого океану почали різко скорочуватися на тлі дії санкцій стосовно РФ через розв’язану повномасштабну війну проти України, які ускладнюють роботу транспортних компаній і змушують НК відмовлятися від видобутку на російських проєктах.

З 27 квітня було відправлено лише один танкер із нафтою марки Sokol, яку видобуває Exxon Neftegas Ltd. на проєкті "Сахалін-1", пише агентство Bloomberg із посиланням на дані відстеження морських вантажоперевезень. Водночас у зазначений період мало бути відправлено ще п’ять танкерів, проте даних щодо них немає.

Раніше у ЗМІ повідомлялося, що Exxon Neftegas оголосила форс-мажор і почала скорочувати видобуток нафти через ускладнення діяльності та виникнення проблем зі збутом продукції на тлі санкцій.

Водночас поставки з проєкту "Сахалін-2", 27,5% якого належало Shell plc, відбуваються краще, ніж із "Сахаліну-1", зазначає Bloomberg. Shell наприкінці лютого оголосила, що має намір вийти з активу, і згодом відкликала звідти свій керуючий і технічний персонал.

Поставки нафти з обох проєктів відбувалися невеликими танкерами, що належать ПАТ "Совкомфлот". Останнім часом компанія зіштовхнулася із проблемами у страхуванні своїх суден через санкції. З огляду на це азійські НПЗ – основні отримувачі російської нафти – скорочують закупівлі, повідомили джерела Bloomberg.

Тим не менше з травня відвантажувати нафту в терміналах на Сахаліні почали іноземні танкери – один із двох уже було відправлено, другий чекає на завантаження поблизу термінала, додає агентство.

administrator

Related Articles