Правоохоронці викрили голову благодійного фонду, яка організувала канал незаконного перетину кордону України

Київ. 1 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Правоохоронці під процесуальним керівництвом Печерської окружної прокуратури м. Києва повідомили голові благодійного фонду та посереднику про підозру в організації незаконного переправлення військовозобов’язаних чоловіків через державний кордон України.

"Згідно з матеріалами слідства, очільниця благодійного фонду, який функціонує у місті Луцьк, разом із спільником пропонували чоловікам призовного віку виїхати за кордон під виглядом водіїв, які займаються перевезенням гуманітарної допомоги або вантажів для потреб ЗСУ, шляхом включення їх до системи "Шлях". Це надавало їм право безперешкодно виїхати за межі України, а окремим ухилитись від мобілізації. Вартість такої "послуги" для осіб, які планували тимчасово виїхати за кордон, становила $3 тис., а для тих, хто бажав виїхати без повернення в Україну, – $4 тис.", – повідомляє пресслужба Київської міської прокуратури.

Як встановили правоохоронці, за період із 24 лютого до вересня поточного року майже 300 чоловіків призовного віку виїхали за кордон як водії-волонтери цього фонду. Законність переміщення цих осіб перевіряє слідство.

Керівника благодійного фонду та посередника викрили під час чергового передання коштів у розмірі $2 тис.

Під час обшуків в офісі фонду та місцях проживання фігурантів правоохоронці вилучили бланки заяв від "водіїв" із копіями документів, списки таких осіб із зазначенням суми сплачених коштів, документи щодо гуманітарних вантажів, мобільні телефони, а також значні суми коштів у різній валюті.

Наразі фігурантам провадження повідомлено про підозру, правоохоронці вирішують питання щодо обрання запобіжних заходів. Досудове розслідування триває.

Джерело: https://t.me/kyiv_pro_office/1518

administrator

Related Articles