Прем'єр Іспанії вирішив розпустити парламент і призначити дострокові вибори на 23 липня

Мадрид. 29 травня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Прем’єр-міністр Іспанії Педро Санчес у понеділок оголосив, що розпустить парламент, дострокові парламентські вибори відбудуться 23 липня 2023 року, повідомляють іспаномовні ЗМІ.

Санчес зробив таку заяву після того, як його Соціалістична робітнича партія невдало виступила на регіональних і муніципальних виборах, які відбулися минулої неділі.

“Я несу особисту відповідальність за результати, і я вважаю, що необхідно відреагувати на це”, – сказав прем’єр у своєму телезверненні.

“Вважаю, що іспанці мають висловитися стосовно того, чого вони хочуть від уряду і політичних партій, а також про те, які політичні сили мають керувати країною”, – додав він.

“Найкраще, що можна зробити в цій ситуації, – це дати слово виборцям”, – наголосив Санчес.

Він додав, що задоволений результатами своєї роботи на чолі уряду, і зауважив, що йому довелося керувати Іспанією в складних умовах: спочатку країна зіткнулася з пандемією COVID-19, а потім – із наслідками повномасштабної війни в Україні.

За попередніми результатами, опозиційна консервативна Народна партія здобуває контроль у восьми з 12 регіонів, де відбулося голосування, зокрема в Мадриді та Валенсії.

administrator

Related Articles