Президент підписав закон, що дозволяє бізнесу уникнути перевірок пожежних інспекторів за наявності полісу страхування відповідальності

Київ. 27 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Президент України підписав закон, що дозволяє бізнесу уникнути перевірок пожежних інспекторів за наявності полісу добровільного страхування своєї відповідальності перед третіми особами, які можуть постраждати від їхньої діяльності.

Про це повідомляється на сайті Верховної Ради України.

Як повідомлялося, за ухвалення в другому читанні та в цілому відповідного закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо перших кроків дерегуляції бізнесу шляхом страхування цивільної відповідальності" (№3361) 6 жовтня 2022 року проголосували 250 депутатів.

Закон ухвалено безпосередньо з ініціативи Державної служби з надзвичайних ситуацій (ДСНС).

Згідно з ним, суб’єкти господарювання із середнім та/або незначним ступенем ризику, які укладають договір добровільного страхування своєї відповідальності перед третіми особами, котрі можуть постраждати від їхньої діяльності, звільняються від проведення зазначених перевірок на строк до 6-10 років.

Відомості про укладання та припинення дії такого договору вносить центральний орган, який здійснює держнагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, до відповідного реєстру, що оприлюднюється на офіційному вебсайті відомства.

Договір страхування відповідальності укладається з розширеним періодом щонайменше на два роки, починаючи з дати закінчення терміну його дії.

Мінімальний розмір страхової суми за договором страхування відповідальності визначається з урахуванням акта оцінки території та/або об’єкта нерухомості на відповідність вимогам техногенної та пожежної безпеки (аудиту техногенної та пожежної безпеки) та становить для суб’єктів господарювання, інших юридичних осіб: із середнім ступенем ризику – не менше ніж 3000 мінімальних заробітних плат, а з незначним ступенем ризику – не менше ніж 2000, виходячи з розміру мінімальної заробітної плати, що діє на день укладання договору страхування відповідальності.

administrator

Related Articles