Прокуратура направила до суду обвинувальний акт щодо п'яти посадових осіб "Київгазу" стосовно вибуху в житловому будинку в Києві у 2020р.

Київ. 8 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Київська міська прокуратура направила до Дарницького районного суду столиці обвинувальний акт щодо п’яти посадових осіб АТ "Київгаз" у справі про вибух у житловому будинку на житловому масиві Позняки у червні 2020 року.

"Службовцям інкриміновано порушення правил безпеки під час виконання робіт із підвищеною небезпекою, що спричинило загибель людей (ч.2 ст.272 КК України)… Серед посадових осіб, яким висунуто звинувачення, перший заступник голови правління АТ "Київгаз", директор однієї з філій, два головних інженери та начальник служби охорони праці", – повідомила пресслужба Київської міської прокуратури у вівторок.

Згідно з матеріалами досудового розслідування, вибух газу, що спричинив обвал конструкцій десятиповерхового житлового будинку і призвів до загибелі п’яти осіб та травм трьох, стався через недотримання технології перевірки газових лічильників у будинку. За кілька тижнів до вибуху співробітники "Київгазу" знімали газові лічильники в квартирах у цьому будинку та встановлювали замість них технологічні перемички (байпаси), що призвело до витоку газу та спричинило вибух. Особи, яким висунуто обвинувачення, брали участь у розробці та погодженні інструкції, за якою замінили газові лічильники на байпаси.

Збитки у кримінальному провадженні становлять понад 53 млн грн.

Пресслужба Київської міської прокуратури нагадала, що з вересня 2021 року після завершення досудового розслідування підозрювані та їхні захисники затягували процес ознайомлення з матеріалами кримінального провадження, перешкоджаючи направленню обвинувального акта до суду. За клопотанням прокурора суд обмежив стороні захисту термін ознайомлення з матеріалами кримінального провадження.

Досудове розслідування проводило слідче управління головного управління Нацполіції у Києві під час оперативного супроводу департаменту захисту інтересів суспільства та держави Нацполіції України.

Як повідомлялося, 21 червня о 10:00 у Дарницькому районі Києва на вул.Соломії Крушельницької, 1/5 у 10-поверховому житловому будинку стався вибух попередньо газоповітряної суміші без подальшого горіння. Унаслідок цього п’ятеро людей загинули, ще п’ятеро дістали травм. Пошкоджено 40 квартир одного під’їзду, де зареєстровано 125 громадян. Зруйновано 16 квартир із дев’ятого по четвертий поверх.

administrator

Related Articles