Психолог допомогла позбутися відчуття паніки та страху

До психолога ГО “Правозахисний рух Донбасу” звернулася Катерина, мешканка Запорізької  області, яка розповіла, що після перегляду новин у неї починається паніка та страх, вона постійно знаходиться в цьому стані та боїться будь-яких звуків.

Перш за все потрібно розуміти, що в період війни може бути підміна понять та цінностей, обман, залякування та пропаганда, яка може перерости у зомбування. 

Якщо сприймати близько до серця всю інформацію, яку ми чуємо по телевізору, бачимо в інтернеті чи читаємо у новинах, можемо відчути зміни у самопочутті: підвищене серцебиття, напруга в голові, підвищена емоціональність, паніка, гнів, тривожність, страх, та агресія, яку ви можете направити не на ворога, а на близьку людину. Також це може бути втрата сил, перепади настрою, негативізм. 

Всі ці зміни можуть зачепити вашу особистість та зробити з Вас сварливу недовірливу людину, яка завжди сперечається та бачить тільки негатив. 

Психолог надала такі поради для виходу з цього стану:

  1. Обмежте перегляд новин, або не дивіться їх взагалі – це зменшить кількість негативу у Вашому житті.
  2. Пам’ятайте, що у цій ситуації від вас нічого не залежить.
  3. Спробуйте розслабитись та відволіктись.
  4. Не дозволяйте іншим формувати вашу думку. Майте свою думку про те, що відбувається.
  5. Завжди задавайте питання: для кого це вигідно – на багато питань відповіді стануть зрозумілими.
  6. Пам’ятайте, що у вас завжди є право на власну думку, тому не варто загострювати відносини з іншими.

Після консультації Катерина обмежила джерела інформації, а інколи взагалі не дивилась новин, перестала знаходитись у компаніях, які розпалюють негатив, стала більше перебувати на природі, гуляти, працювати на городі і квітнику, відволікаючи себе,  таким чином життя знов заблищало різнокольоровими барвами.

 

Проєкт впроваджується  ГО “Правозахисний рух Донбасу” у рамках проєкту ПРООН «ЄС за діалог: Зміцнення стійкості України для реагування на нагальні потреби центральної і місцевої влади, а також населення, що постраждало в наслідок війни» за фінансової підтримки Європейського Союзу (ЄС). 

administrator

Related Articles