Росія відновлює участь в угоді щодо "зернового коридору" – Міноборони РФ

(розширена версія)

Київ. 2 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Росія відновлює реалізацію угоди щодо вивезення сільськогосподарської продукції з портів України, повідомило Міноборони РФ у середу.

У заяві Міноборони РФ ідеться, що завдяки участі ООН і Туреччини від України отримано письмові гарантії, що Київ не використовуватиме "зерновий коридор" для ведення бойових дій проти Росії.

"Російська Федерація вважає, що отримані гарантії наразі видаються достатніми, та відновлює реалізацію угоди – Ініціатива щодо безпечного транспортування зерна та продовольства з портів України ("Чорноморська ініціатива")", – йдеться у заяві Міноборони РФ.

Як заявили у відомстві, "цю позицію Росії було доведено до генерального секретаря ООН Антоніу Гутерреша та Ради безпеки ООН".

"Завдяки участі міжнародної організації, а також сприянню Туреччини вдалося отримати необхідні письмові гарантії з боку України щодо невикористання гуманітарного коридору та українських портів, визначених на користь вивезення сільськогосподарської продукції, для ведення бойових дій проти РФ, скеровані до Спільного координаційного центру 1 листопада 2022 року", – повідомили у Міноборони РФ.

"Зокрема, українська сторона офіційно запевнила, що "морський гуманітарний коридор використовуватиметься лише відповідно до положень "Чорноморської зернової ініціативи" та пов’язаного з нею положення про СКЦ", – ідеться у повідомленні.

administrator

Related Articles