СБУ повідомляє про передачу в держвласність одного з найбільших нафтопереробних заводів країни

(додано текст 3-го та 7-9-го абзаців, розширено 4-й абзац)

Київ. 9 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Служба безпеки України вживає заходів для недопущення дестабілізації роботи під час передачі в державну власність одного з найбільших нафтопереробних заводів України, повідомляє пресслужба відомства.

"Співробітники Служби безпеки вживають превентивних заходів, щоб не допустити дестабілізації роботи одного з найбільших нафтопереробних заводів України та забезпечити його передачу в держвласність у робочому стані", – повідомляється в телеграм-каналі СБУ в середу.

На одному з оприлюднених відомством фото співробітники СБУ стоять поряд із прохідною "Укртатнафти" (Кременчуцький НПЗ).

У спецслужбі нагадують про проведення засідання Ставки верховного головнокомандувача, після якого Нацкомісія з цінних паперів та фондового ринку прийняла рішення про забезпечення примусового відчуження у власність держави акцій, емітентом яких є "Укрнафта" (найімовірніше, йдеться про "Укртатнафту" – ІФ-У).

"Співробітники СБУ та БЕБ перевіряють інформацію про багатомільйонні ухилення менеджментом компанії від сплати обов’язкового акцизного збору за 2022 рік. Окремо перевіряється інформація щодо можливих порушень для збільшення прибутку під час виготовлення пального", – зазначено в повідомленні.

За процесуального керівництва Офісу генпрокурора готується повідомлення про підозру менеджменту компанії за ч. 3 ст. 212 Кримінального кодексу України (ухилення від сплати податків, зборів).

Як повідомлялося, НКЦПФР рішенням від 6 листопада врегулювала питання депозитарного обліку депозитарних операцій із примусового відчуження у власність держави акцій, емітентами яких є "Укрнафта", "Укртатнафта", "Мотор Січ", "АвтоКрАЗ" та "Запоріжтрансформатор".

Крім тго, НКЦПФР цього самого дня дозволила оперативно провести збори акціонерних товариств у період воєнного стану, якщо акціонерів не більше ніж п’ять і якщо їм належить 100% акцій, тоді як до останнього часу вона допускала лише проведення дистанційних зборів.

Міністр оборони Олексій Резніков 7 листопада повідомив, що загальні збори акціонерів у відчужених підприємствах відбулися. Затверджено наглядові ради, які призначать у компаніях поточний менеджмент. Міністр додав, що поставлено завдання відновити роботу тих підприємств, які наразі призупинено.

Джерело: https://t.me/SBUkr/5682

administrator

Related Articles