СБУ заблокувала потужну ботоферму, яка розповсюджувала ворожу пропаганду

Київ. 11 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Служба безпеки України ліквідувала ворожу ботоферму, яка щодня створювала понад 500 акаунтів для поширення кремлівської пропаганди, повідомляє СБУ.

"Кіберфахівці Служби безпеки заблокували потужну ботоферму, яка працювала на користь спецслужб країни-агресора. В результаті слідчо-оперативних дій у Києві та Вінницькій області викрито п’ятьох її організаторів, які проводили інформаційні диверсії проти нашої держави", – йдеться у повідомленні СБУ у телеграм-каналі в п’ятницю.

За інформацією української спецслужби, спеціалізоване обладнання ворожого "осередку" давало змогу щодня реєструвати понад 500 анонімних акаунтів у різних соцмережах, зокрема заборонених в Україні, ці фейкові акаунти використовувалися для поширення кремлівської пропаганди в інтернет-просторі.

У СБУ зазначають, що зловмисники масово поширювали дезінформацію щодо ситуації на фронті, а також виправдовували збройну агресію Росії. "Такі "вкидання" подавали від імені "звичайних" громадян, які нібито проживають в Україні, зокрема, у тимчасово окупованих її районах", – уточнюється в повідомленні.

За даними слідства, ворожу ботоферму організували четверо мешканців Вінницької області, а її технологічне забезпечення здійснював мешканець Києва, основними клієнтами зловмисників були представники спецслужб країни-агресора.

"Через підставних осіб ворог купував анонімні акаунти та застосовував їх для проведення інформаційно-підривної діяльності. За кожного "бота" ділки отримували плату електронними переказами, що проходили через платіжні системи РФ", – йдеться у повідомленні.

У межах кримінального провадження за ч. 5 ст. 361 (несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку) Кримінального кодексу триває слідство для з’ясування всіх обставин правопорушення та притягнення до відповідальності винних осіб.

Джерело: https://t.me/SBUkr/5716

administrator

Related Articles