Сі Цзіньпін уперше зустрічається з Байденом як президентом США

Київ. 14 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Президент США Джо Байден та глава КНР Сі Цзіньпін розпочали переговори на Балі на полях саміту G20, це їх перша особиста зустріч із моменту вступу Байдена на посаду глави держави.

Низка ЗМІ, зокрема видання The Independent, вели трансляцію початку зустрічі лідерів на YouTube.

Перед зустріччю Байден та глава КНР у присутності представників преси потиснули один одному руки.

Журналісти пулу Білого дому нагадують, що попередня зустріч Байдена з главою КНР відбулася у 2017 році в Давосі, тоді нинішній президент США обіймав посаду віцепрезидента країни.

Раніше в понеділок Bloomberg із посиланням на неназваних представників американської адміністрації повідомляв, що Байден на зустрічі з Сі Цзіньпіном, зокрема, має намір обговорити тему покращення каналів зв’язку між Вашингтоном і Пекіном.

"Лідери обговорять зусилля щодо підтримки та поглиблення каналів зв’язку між США та КНР, відповідального управління, а також щодо спільної роботи у сферах, де інтереси країн збігаються, особливо у питанні транснаціональних проблем, що торкаються міжнародної спільноти", – повідомляли в Білому домі.

"Офіційні особи заявили, що Байден поставив за мету мінімізувати помилки та невірні інтерпретації у відносинах двох країн. Джерела зазначили, що Байден розуміє: американсько-китайські відносини за багатьма параметрами є найбільш важливими для США", – повідомляє Bloomberg.

Зокрема, уточнює агентство, Байден на зустрічі з Сі Цзіньпіном не має наміру торкатися теми "стелі" цін на нафту РФ.

Сам Байден минулого тижня заявляв, що на зустрічі з главою КНР Сі Цзіньпіном на полях саміту G20 хоче обговорити ситуацію навколо Тайваню і торговельні відносини.

"Я не готовий йти на жодні принципові поступки. Я хочу… позначити кожну з наших "червоних ліній", зрозуміти, що, на його думку, відповідає найважливішим інтересам Китаю… і визначити, чи суперечать наші інтереси один одному", – сказав Байден.

При цьому він заявив, що має намір "обговорити Тайвань", а також низку питань, зокрема справедливу торгівлю і взаємини Китаю з іншими країнами регіону. Американський лідер уточнив, що розраховує поговорити із Сі Цзіньпіном і про намір США захищати Тайвань у разі нападу.

administrator

Related Articles