Спожив настрої українців у жовтні погіршилися – дослідження

Київ. 14 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Індекс споживчих настроїв (ІСН) українців у жовтні знизився на 2,4 пункту порівняно з вереснем – до 83,6 пункту за 200-бальною шкалою, незначно зменшились усі складові індикатора, свідчить дослідження агентства Info Sapiens.

"Хоча у жовтні можна спостерігати невелике погіршення за всіма показниками (на фоні атак Росії на електроенергетичну інфраструктуру України та їх наслідків), воно не є статистично значущим. Відповідно, можна говорити про стабільність показників у жовтні порівняно з вереснем 2022 року з тенденцією до погіршення", – зазначили аналітики.

Згідно з результатами дослідження, індекс поточного стану (ІПС) впав на 2,8 п. – до 42,4 п. Зокрема, індекс поточного особистого матеріального становища становив 35,7 п., що на 1,3 п. нижче за показник у вересні, індекс доцільності великих покупок опустився на 4,3 п. – до 49 п.

Зменшився також індекс економічних очікувань (ІЕО) на 2,3 п. – до 111 п. Зокрема, індекс очікуваних змін особистого матеріального становища становив 90,7 п., що на 6,4 п. нижче за рівень цього показника у вересні, індекс очікуваного розвитку економіки країни протягом найближчих п’яти років (х4) знизився на 1,1 п. – до 147,7 п.

Водночас, як зазначили в Info Sapiens, індекс очікуваного розвитку економіки країни протягом найближчого року зріс на 0,9 п. до 94,8 п.

У звіті Info Sapiens також зазначається, що у жовтні показник індексу очікуваної динаміки безробіття зріс на 1,8 п. – до 130,7 п., а індекс інфляційних очікувань – на 4,7 п., до 187,1 п.

Водночас очікування українців щодо курсу гривні на найближчі тримісячні покращилися: індекс девальваційних очікувань знизився на 4,3 п. – до 159,4 п.

"Настрої у листопаді, ймовірно, залежатимуть від того, наскільки Україна зможе адаптуватися та вирішити проблеми з електропостачанням і, звісно, від загального перебігу війни", – прогнозують аналітики Info Sapiens.

Дослідження споживчих настроїв проводили методом опитування 1 тис. осіб від 16 років за репрезентативною вибіркою за статтю, віком, розміром населеного пункту. Статистичне відхилення вбирається у 3,1%. Дослідження проводиться із червня 2000 року: раніше його проводила GfK Ukraine, а з 2019 року – Info Sapiens. Польовий етап цієї хвилі продовжувався з 12 до 21 жовтня.

administrator

Related Articles