США вітають продовження зернової угоди – Держдеп

Київ. 17 травня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Вашингтон позитивно оцінює факт продовження чорноморської зернової ініціативи ще на два місяці і продовжить працювати з Анкарою і ООН для її подальшого функціонування, заявив у середу представник Держдепу Ведант Патель.

“Ми вітаємо продовження угоди”, – сказав Патель на брифінгу.

За словами Пателя, США продовжать працювати з ООН і турецькими партнерами, щоб забезпечувати продовження ініціативи стільки разів, скільки буде потрібно.

Раніше в середу президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що чорноморську зернову ініціативу продовжили ще на два місяці.

“Зернову угоду” уклали в Стамбулі 22 липня 2022 року. За участю ООН, України, Туреччини та Росії відбулося підписання двох документів – зі створення коридору для вивезення зерна з трьох українських портів (Чорноморська, Одеси та Південного) і зі зняття бар’єрів на експорт російського продовольства і добрив.

Дію ініціативи продовжували в листопаді 2022 року на 120 днів. Таким чином, термін її дії закінчився 18 березня, тоді “зернову угоду” продовжили ще на 60 днів – до 18 травня.

administrator

Related Articles