Ставки за іпотекою в США опустилися нижче за 7%

Нью Йорк. 3 листопада. Ставки за довгостроковими іпотечними кредитами в США знизилися за тиждень, що завершився в четвер, і знову виявилися нижчими за позначку в 7%, свідчать дані державної іпотечної корпорації Freddie Mac.

Середня відсоткова ставка за 30-річною іпотекою опустилася на 13 базисних пунктів і становить 6,95%. За тиждень до цього ставка вперше з 2002 року піднімалася вище 7%.

За останній рік 30-річна іпотека подорожчала більш ніж удвічі – рік тому ставка становила 3,09%.

"Іпотечні ставки продовжують коливатися в районі 7%, оскільки динаміка раніше розігрітого ринку житла значно охолола, – зазначив головний економіст Freddie Mac Сем Хатер. – Невпевнені покупці опинилися в непередбачуваній обстановці, і це забезпечує зниження попиту. Вчорашнє підвищення ставки Федрезервом виявить додатковий тиск на ринок житлової нерухомості.

Середня ставка за кредитами терміном на 15 років знизилася на 7 б.п., до 6,29%, тоді як ставка за п’ятирічними кредитами – на 1 б.п., до 5,95%. Рік тому ці ставки становили 2,35% та 2,54% відповідно.

Freddie Mac розраховує середні ставки на основі даних приблизно від 80 організацій, що надають іпотечні кредити по всій країні. Ставки не враховують потенційних комісій та інших виплат, пов’язаних з іпотекою.

administrator

Related Articles