Синод УПЦ (МП) звернувся до президента та генпрокурора у зв'язку з обмеженням діяльності їхніх громад

Київ. 12 травня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Священний синод Української православної церкви (Московського патріархату) звернувся до президента України Володимира Зеленського з проханням зупинити релігійний розбрат в українському суспільстві, повідомляє Центр інформації УПЦ (МП) із посиланням на news.church.ua у четвер.

"Занепокоєння членів синоду викликали непоодинокі випадки розпалення в Україні ворожнечі та розбрату на релігійному ґрунті. Зокрема, у Верховній Раді України зареєстровано антицерковні законопроекти; окремі органи місцевого самоврядування в різних областях ухвалюють незаконні рішення про заборону або обмеження діяльності місцевих релігійних громад Української православної церкви. Крім того, з мовчазної згоди або ж за відкритого втручання місцевої влади активізувалися захоплення храмів Української православної церкви", – йдеться у рішенні священного синоду за підсумками засідання, яке відбулося в Києво-Печерській лаврі в четвер.

В УПЦ (МП) вважають, що ці факти є наслідком "помилкової релігійної політики часів президентства Петра Порошенка та руйнівної ідеології Православної церкви України".

Синод розглянув випадки, на його думку, незаконних дій представників органів державної влади, місцевого самоврядування та посадових осіб стосовно УПЦ (МП) і ухвалив рішення звернутися до генерального прокурора України з проханням належного розслідування зазначених випадків та до уповноваженої Верховної Ради з прав людини про порушення конституційних права і свободи парафіян.

Також Священний синод ініціював збори вірян УПЦ (МП) для обговорення проблем церковного життя, що виникли внаслідок війни.

Джерело: https://www.facebook.com/church.information.center/posts/pfbid031Amhdcr5g74u7mTKAca2wKRgSLFMgGjkn1Yk7XEBSwNokwE84B1QXh9tLLKvmupzl

administrator

Related Articles