Три суховантажі з українським продовольством прямують морським гумкоридором, Росія поінформована – представництво ООН у СКЦ

Київ. 1 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – У вівторок три судна з понад 84 тис. тонн продовольства залишили українські порти та проходять через морський гуманітарний коридор, повідомляє Представництво ООН у Спільному координаційному центрі (СКЦ).

"У вівторок морським гуманітарним коридором транзитом прямують три вихідні судна. Делегації України, Туреччини та ООН у СКЦ погодили рух цих суден. Російська делегація в СКЦ була поінформована", – повідомило представництво ООН у СКЦ.

Зазначається, що суховантажні судна перевозять загалом 84 490 тонн зерна та іншої продукції АПК.

Суховантаж SSI Challenger доставить до Німеччини 49 тис. тонн кукурудзи, суховантажне судно Bomustafa O – 22,8 тис. тонн пшениці до Лівії. Судно Nimet Torlak переправить 12 690 тонн соняшникового шроту до Марокко.

"Станом на 1 листопада, загальний тоннаж зернових та іншої агропродукції, експортованої з українських портів у межах Чорноморської зернової ініціативи, становить 9 729 083 тонни", – наголошується в повідомленні.

Крім того, у вівторок інспектори ООН і Туреччини розпочали перевірки на борту суден, що перебувають в Україні. У понеділок вони здійснили 46 інспекцій таких суховантажів.

У понеділок 14 суден (12 вихідних та два вхідних), зокрема зафрахтоване Всесвітньою продовольчою програмою ООН судно, благополучно пройшли морським гуманітарним коридором.

Повідомляється, що постійний координатор ООН у СКЦ у Стамбулі Амір Абдулла "продовжує переговори з усіма трьома країнами-учасницями угоди щодо спроби відновити повноцінну участь у роботі центру після призупинення участі делегації РФ у реалізації заходів ініціативи".

administrator

Related Articles