У Болгарії продовжують програму розміщення українців, їх прихистять на держбазах замість готелів – ЗМІ

Київ. 1 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Уряд Болгарії продовжує житлову програму для українських біженців, але замість готелів їх розміщуватимуть на державних базах, повідомляється на сайті "Болгарського національного радіо" з посиланням на віцепрем’єра, міністра внутрішніх справ Болгарії Івана Демерджієва.

Як зазначається у повідомленні, 31 жовтня закінчився термін дії програми розміщення у готелях людей, які рятуються від війни в Україні. Їх переселення буде організовано протягом 15 днів.

Міністр наголосив, що, крім Болгарії, лише Ірландія та Кіпр надають житло на "невизначений термін". На запитання, як довго біженці зможуть перебувати на держбазах, Демерджієв відповів: "Звісно, до кінця року ми не маємо планів у зимовий період припиняти цю допомогу".

На сьогодні держава виплатила власникам готелів майже 523 млн левів (9,8 млрд грн – ІФ-У), із яких 200 млн із державного бюджету, а решта – за рахунок реструктуризації європейських програм. Власники готелів отримають платежі за вересень; у них буде 15 днів на подання апеляції, якщо вони не отримали суми, що були запрошені.

Як повідомлялося, у Болгарії наразі зареєстровано 142,81 тис. українських біженців. За жовтень місяць їх кількість збільшилась на 6,6 тис., у вересні – на 4,3 тис. грн.

Джерело: https://bnr.bg/post/101729096/udaljavat-programata-za-nastanavane-na-ukrainci-no-te-shte-badat-podslonavani-v-darjavni-bazi

administrator

Related Articles