Україна та Нігерія співпрацюватимуть у рамках реалізації ініціативи Grain from Ukraine – Мінагрополітики

Київ. 9 грудня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Україна і Нігерія домовилися докладніше опрацювати інформацію, що дозволить забезпечити ефективну реалізацію Grain from Ukraine, програму поставки українського продовольства до країн Африки та Азії, які страждають від голоду.

Як повідомляється на сайті Міністерства аграрної політики та продовольства у п’ятницю, шляхи практичної реалізації гуманітарної ініціативи обговорили на зустрічі міністр агрополітики України Микола Сольський та федеральний міністр сільського господарства та сільського розвитку Федеративної Республіки Нігерія Мохаммад Махмуд Абубакар.

Сторони озвучили бачення взаємодії на всіх етапах впровадження гуманітарної місії. Обговорили, зокрема, можливості транспортування продукції та доступні види сільгоспкультур для постачання.

Як повідомлялося, гуманітарна програма Grain from Ukraine, про яку заявив президент України Володимир Зеленський на виступі перед G-20, і яка буде реалізована у партнерстві з ВПП ООН, передбачає забезпечення зерном не менше ніж 5 млн осіб до кінця весни 2023 року.

У рамках програми Україна вирішила направити частину своїх зернових запасів для тих африканських країн, де вже зараз існує проблема голоду. Частину готового до експорту зерна можуть викупити держави-учасниці проєкту, тим самим міжнародні партнери зможуть одночасно підтримати українську економіку у складній ситуації та допомогти бідним країнам Африки.

Станом на кінець листопада 2002 року до Grain from Ukraine долучилися понад 30 країн та міжнародних організацій, які сумарно зібрали понад $180 млн.

Про надання фіндопомоги повідомили Австрія, Бельгія, Болгарія, Велика Британія, Греція, Естонія, ЄС, Ірландія, Іспанія, Італія, Канада, Катар, Латвія, Литва, Нідерланди, Німеччина, Норвегія, Польща, Португалія, Республіка Корея, Румунія, Словенія, США , Туреччина, Угорщина, Фінляндія, Франція, Хорватія, Чехія, Швейцарія, Швеція та Японія, а також НАТО та ООН.

administrator

Related Articles