Україна вивчає можливість транзиту російського аміаку для збереження "зернового коридору"

Київ. 31 травня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Україна вимагає від Москви та ООН гарантій нормальної роботи угоди про безпечний експорт чорноморського зерна, якщо Київ дозволить транзит російського аміаку через українську територію, заявив заступник міністра інфраструктури Юрій Васьков у вівторок.

“Якщо це (аміак – ІФ-У) – ключове питання, то вони, ООН, мають чітко сказати, що якщо аміакопровід відновить роботу, то в України з’являться такі можливості (експортувати зерно в нормальному режимі – ІФ-У), і тоді наше вище політичне керівництво вирішить, чи відповідає це нашим інтересам, чи ні”, – наводить його слова Reuters.

У липні минулого року ООН і Туреччина виступили посередниками між РФ і Україною в реалізації Чорноморської зернової ініціативи, яка мала допомогти подолати глобальну продовольчу кризу, що посилилася через вторгнення Росії в Україну.

У травні 2023 року РФ погодилася продовжити на два місяці угоду, але заявила, що ініціативу буде припинено, якщо не буде виконано її умови для експорту російського зерна і добрив. Ідеться про відновлення транзиту аміаку трубопроводом із російського Тольятті через територію України в одеський порт “Південний”, звідки його експортують.

Транзит аміаку, важлива складова азотних добрив, трубопроводом було припинено після російського вторгнення.

“Зернова угода” з моменту її продовження не відновила роботу повним обсягом. З 29 квітня жодне судно не заходило до порту “Південний”, заявило ООН минулого тижня.

Російська частина угоди також передбачає повторне підключення “Россельхозбанка” до міжнародної платіжної системи SWIFT.

Джерело: https://www.reuters.com/markets/commodities/kyiv-seeks-guarantees-black-sea-grain-deal-will-work-if-it-allows-russian-2023-05-30/

administrator

Related Articles