В Ірпені розпочалося відновлення приватних будинків, пошкоджених російськими окупантами

Київ. 26 травня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – В Ірпені біля житлового комплексу “Ірпінські Липки” розпочалося комплексне відновлення приватних будинків, пошкоджених або зруйнованих унаслідок російської агресії, повідомив голова Київської обласної військової адміністрації Руслан Кравченко.

Як повідомляється на сайті КОВА, йдеться, зокрема, про будинки на перетині вул. Багірова та Гостомельського шосе.

“Без житла залишилися понад 300 мешканців цієї вулиці. Відновлення будинків відбуватиметься за принципом “побудувати краще, ніж було”. Перед нами стоїть завдання президента та уряду – комплексна та якісна відбудова житла, щоб люди могли повертатися до своїх осель та жити повноцінним життям”, – сказав Кравченко, якого цитує пресслужба Київської ОДА.

Кравченко додав, що проєкт комплексної реставрації передбачає капітальний ремонт 31 приватного будинку, в межах якого буде замінено вікна, двері, паркани, покрівлю та виконано термомодернізацію фасадів.

Крім того, як повідомляється, передбачено демонтаж і будівництво 30 малоповерхових житлових будинків. Контракти на проєктування вже укладено щодо 16 об’єктів. Площа будинків – від 70 до 180 м2. Очільник КОВА уточнив, що проєктні рішення вже погоджено з низкою резидентів. Тривають переговори з власниками щодо 14 домогосподарств.

“У планах – капітальний ремонт Гостомельського шосе та вул. Багірова, облаштування сучасного вуличного освітлення”, – написав Кравченко.

Як повідомляє пресслужба КОВА, Кравченко подякував міжнародним партнерам, залученим до реалізації цього проєкту. Він зазначив, що Київська область отримає від некомерційної організації Global Empowerment Mission (GEM) у партнерстві з Фондом Говарда Баффета (HGBF) вікна вартістю $1 млн для встановлення на об’єктах, які були пошкоджені внаслідок повномасштабного вторгнення Росії. Управління верховного комісара Організації Об’єднаних Націй у справах біженців (УВКБ ООН) готове долучитися до закупівлі будівельних матеріалів на суму $2,5 млн.

“Конструктивна й ефективна співпраця влади, міжнародних партнерів і громад допоможе в короткі терміни відбудувати Київщину повністю. Люди мають розуміти, що їм є куди повертатися, вони будуть забезпечені роботою та отримають якісні соціальні послуги”, – зазначив голова Київської обласної адміністрації.

Джерело: https://koda.gov.ua/ruslan-kravchenko-v-irpeni-startuvalo-kompleksne-vidnovlennya-pryvatnyh-budynkiv-poshkodzhenyh-abo-zrujnovanyh-vnaslidok-rosijskoyi-agresiyi/

administrator

Related Articles