Верховній Раді пропонують закликати партнерів виключити РФ зі складу G20

Київ. 14 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Група народних депутатів на чолі з головою Верховної Ради Русланом Стефанчуком пропонує парламенту ухвалити звернення до держав G20 щодо виключення РФ зі складу цієї групи.

Відповідний проєкт постанови №8203 зареєстровано у Верховній Раді 14 листопада.

Українські парламентарі вважають за необхідне ухвалити звернення Верховної Ради до держав G20 із пропозицією виключити Росію з її складу як таку, що не відповідає її цілям і принципам, а також засудити терористичні дії РФ, спрямовані на знищення Української держави, геноцид українського народу, дестабілізацію енергетичної системи та продовольчої безпеки держав світу.

При цьому звернення містить заклик посилити санкційний тиск на РФ, щоб зупинити війну і глобальну світову кризу, створену державою-агресором.

Водночас Верховній Раді пропонують закликати G20 суттєво наростити економічну, фінансову допомогу й допомогу у сфері безпеки для України.

Крім того, парламентарі пропонують закликати країни G20 підтримати прагнення України, Туреччини та ООН щодо продовження дії Чорноморської зернової ініціативи для безперешкодного забезпечення постачання продовольства до держав, населення яких страждає від голоду.

Водночас народні депутати мають намір рішуче закликати РФ припинити злочин агресії проти України, вивівши підрозділи збройних сил та інших підконтрольних державі-агресору незаконних військових формувань, та поважати територіальну цілісність України в межах її міжнародно визнаних державних кордонів.

Раніше член фракції "Голос" Ярослав Железняк повідомив, що Верховна Рада може вже цього тижня ухвалити звернення до міжнародних партнерів про виключення РФ зі складу G20.

administrator

Related Articles