ВР спростила виділення землі для евакуйованих підприємств та будівництва логістичних центрів – нардеп

Київ. 12 травня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Верховна Рада на час дії воєнного стану дозволила передачу в оренду земельних ділянок для евакуйованих із зони бойових дій підприємств та будівництва логістичних центрів без розробки встановленої законодавством землевпорядної та містобудівної документації.

Відповідний законопроєкт №7289 щодо особливостей регулювання земельних відносин в умовах воєнного стану ухвалено в цілому голосами 290 народних депутатів (за необхідних 226), повідомив нардеп Ярослав Железняк (фракція "Голос") у телеграм-каналі у четвер.

"Встановлення та зміна цільового призначення земельних ділянок, надання земельних ділянок державної, комунальної власності в оренду для розміщення виробничих потужностей евакуйованих із зони бойових дій підприємств, будівництва річкових портів (терміналів), залізничних логістичних центрів здійснюватиметься без розробки документації із землеустрою", – зазначено в пояснювальній записці до документа.

Крім того, для таких земельних ділянок не розроблятиметься містобудівна документація і не стягуватимуться витрати, що супроводжують її розроблення.

Законопроєкт забороняє передавати евакуйованим підприємствам в оренду природоохоронні території, землі природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення, а також землі історико-культурного призначення.

Документом також пропонується забезпечити право безперешкодного та безкоштовного доступу до земельних ділянок усіх форм власності низки комунальних служб та організацій, максимально спростити умови проведення капітальних та планових ремонтних робіт, а також ліквідацію аварій.

До таких організацій належать оператори газотранспортної та газорозподільної системи, підприємства централізованого водопостачання та водовідведення, теплогенеруючі, теплотранспортуючі і теплопостачальні організації, оператори електронних комунікацій.

Законопроєкт №7289 пропонує уповноважити виконавчі органи сільських, селищних та міських рад на передачу у постійне користування земельних ділянок комунальної власності для тимчасового розміщення біженців.

Крім цього, пропонується уповноважити Міністерство аграрної політики та продовольства відновлювати та зупиняти роботу Державного земельного кадастру з міркувань безпеки, а також обмежувати повноваження та особливості роботи державних кадастрових реєстраторів в умовах воєнного часу.

"Ухвалення законопроєкту дасть змогу задовольнити найбільш нагальні та невідкладні потреби національної економіки в земельних ділянках в умовах воєнного стану", – зазначено в записці пояснення до документа.

Як повідомлялося, законопроєкт №7289 зареєстровано у парламенті 15 квітня. Його авторами є низка нардепів, серед яких Артем Нагаєвський та Степан Чернявський (фракція "Слуга народу"), Петро Юрчишин ("За майбутнє") та інші. 21 квітня ВР ухвалила його у першому читанні голосами 233 нардепів.

administrator

Related Articles