Єврокомісія під час підготовки ембарго на нафту РФ прагне врахувати інтереси Угорщини – представник

Брюссель. 12 травня. ІНТЕРФАКС – Єврокомісія розуміє проблеми з постачанням нафти всіх окремо взятих країн ЄС і намагається знайти для них, зокрема Угорщини, прагматичні рішення, заявила офіційна представниця ЄК Дана Спінант.

"Сьогодні переговори тривають у Раді ЄС, а точніше – у Coreper (Комітеті постійних представників країн ЄС). Було кілька циклів обговорень. Голова (ЄК Урсула фон дер Ляєн – ІФ) сама зобов’язалася перед Будапештом знайти рішення для висловленого ним занепокоєння. Угорщина – це країна, яка заявила про необхідність пошуку рішень для проблем, що виникають у зв’язку з цим особливим пакетом санкцій (що включають ембарго на нафту РФ – ІФ)", – сказала прессекретар у четвер на брифінгу в Брюсселі.

Вона зазначила, що Єврокомісія неодноразово заявляла про визнання того факту, що деякі країни, особливо ті, які не мають виходів до моря, зокрема Угорщина і Словаччина, можуть мати проблеми з постачанням або доступом до сирої нафти.

"Дискусії тривають. Усе це складні проблеми. Ми заявляли та повторювали, що це не просто проблеми доставки нафти, а й також потужностей НПЗ або різних різновидів і якості нафти залежно від її походження. І потрібно не лише подбати про доставку, а й також адаптувати обладнання нафтопереробки так, щоб можна було використати нафту, яка надходить з інших місць", – пояснила представниця ЄК.

Тому, додала вона, тривають обговорення, здійснюються контакти, щоб знайти конкретні вирішення проблем, на які вказує Угорщина, у зв’язку з її можливою згодою щодо застосування нового пакета санкцій.

На запитання про можливі терміни відповідних домовленостей Спінант відповідала, що поки що не може спекулювати на цю тему.

На запитання про те, чи обговорюватиме тему нафтового ембарго Рада ЄС у закордонних справах 16 травня, як це раніше припустив голова дипломатії ЄС Жозеп Боррель, його офіційний представник Петер Стано відповів, що порядок денний ради вже визначено, і до нього внесено війну РФ проти України. "Я не можу озвучувати подробиці про різні конкретні аспекти, які обговорюють міністри", – продовжив прессекретар Борреля, пояснивши, що одна з причин цього полягає в тому, що треба дочекатися результату дискусій держав-членів ЄС.

"Сьогодні четвер. Рада в закордонних справах збереться у понеділок. Це означає, що попереду ще кілька днів, які можуть принести нову інформацію. Звичайно, міністри закордонних справ завжди можуть зайнятися цим питанням, якщо його необхідно вирішувати на політичному рівні, але ми не забігаємо вперед на цій стадії", – резюмував Стано.

administrator

Related Articles