Законодавці США вимагають жорсткіше контролювати використання Україною американської допомоги – Bloomberg

Київ. 1 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – З урахуванням безпрецедентних обсягів допомоги, яку США надають Україні, низка лідерів американки Республіканської партії вимагає налагодити контроль над її використанням Києвом, пише агентство Bloomberg.

"Пакети допомоги, схвалені Конгресом, потребують, щоб Україна деталізувала свої плани видатків та зберігала кошти, надані США, окремо від коштів з інших джерел", – ідеться у публікації.

За даними Bloomberg, Київ уже отримав від США понад $60 млрд військової та гуманітарної допомоги.

"Тепер деякі лідери республіканців хочуть посилити контроль над тим, як витрачаються ці кошти, і вони мають рацію", – зазначає агентство.

На думку журналістів, через зростання витрат на кампанію, пов’язану з майбутніми проміжними виборами, "деякі демократи також неминуче наполягатимуть на більшій прозорості як умові збільшення допомоги".

Як вважають автори публікації, в обмін на згоду Конгресу продовжувати постачати Україні зброю та допомогу президент США Джо Байден має призначити спостерігача для контролю над витратами США в Україні, як це було зроблено раніше в Афганістані.

administrator

Related Articles