"ДТЕК" бачить перспективність і необхідність побудови ВЕС 650 МВт у Полтавській області – топменеджери

Київ. 22 травня. ЕНЕРГОРЕФОРМА – Енергохолдинг “ДТЕК” хоче побудувати потужну ВЕС у Полтавській області, оскільки вбачає досить великі перспективи для ефективного виробництва електроенергії в цьому регіоні, повідомив голова “ДТЕК ВДЕ” Олександр Селищев.

“Ми аналізували карту вітрів у всій Україні і побачили, що, зокрема, біля великих водосховищ, наприклад Кременчуцького, вітряний потік – 7 м/с – за середньоєвропейськими показниками досить непоганий. Плюс за допомогою нових технологій ми можемо ловити більше вітру. Наприклад, висота турбіни стає дедалі більшою”, – сказав він на пресконференції з нагоди відкриття Тилігульської ВЕС у Миколаївській області.

Водночас Селищев зазначив, що за останні 10 років південь України був достатньо освоєний вітрогенерацією.

“На всій території півдня ви можете побачити вітрові станції. Потужність для підключення до мережі майже вичерпана. Можливо, маленькі станції ще зможуть приєднатися”, – пояснив голова “ДТЕК ВДЕ”.

У свою чергу директор Тилігульської ВЕС Олег Соловей наголосив, що після того, як у рамках синхронізації з ЕNTSO-E Україна від’єдналась від енергосистеми Росії та Білорусі, потребують переформатування постачань електроенергії задля уникнення її дефіциту, зокрема, Сумська, Харківська та Полтавська області.

“Зважаючи на таку ситуацію, ми побачили дефіцит е/е, і вирішили йти туди, де енергія потрібна. Ми зустрічалися з великими видобувними підприємствами, які не можуть розвиватися без додаткової генерації. Вони зацікавлені, бо це ще й “зелена” електроенергія. Ми зважили всі за і проти. Там справді дуже складна логістика – потрібно буде підніматися по каскаду шлюзів, по Дніпру з Чорного моря”, – описав ситуацію Соловей.

При цьому він зазначив, що йдеться про майбутні прямі договори зі споживачами, “якщо регуляторна база на той час таке дозволить”. Наразі тривають комунікації з громадами, вивчаються потенційні локації для ВЕС. “Ми вже зупинилися на одній локації. Там у нас уже були зустрічі, обговорення з громадами, з фермерами. Сказали, що вони нас чекають”, – розповів Соловей.

Він додав, що стандартні умови “ДТЕК” при роботі в тій чи іншій громаді присутності – це інвестиції в її розвиток, реалізація програм соціального партнерства, розвиток інфраструктури, підвищення енергоефективності.

Щодо використання технологій під час будівництва майбутньої ВЕС, Соловей зауважив, що, зокрема, вибір вітротурбін здійснюватиметься, коли розпочнеться проєктування, але їхня потужність буде не нижчою за 6 МВт, якою є потужність турбін на Тилігульській ВЕС, – максимальна для ВЕС в Україні.

“Наразі є вже потужність 7,2 МВт. Так що будемо дивитися”, – сказав голова Тилігульської ВЕС.

Як повідомлялося, компанія “ДТЕК ВДЕ” розпочала девелопмент проєкту будівництва Полтавської ВЕС 650 МВт.

За прогнозами очільника компанії, наразі вона активно працює над вітромоніторингом, шукає землю і планує до кінця 2024 року закінчити девелопмент, “а у 2025 році трохи довше побудувати саму ВЕС”.

“ДТЕК” у середині травня запустив у роботу останню, 19 вітротурбіну в першій черзі Тилігульської ВЕС 114 МВт. Під час війни було побудовано 13 із 19 турбін, ще шість компанія встигла побудувати до повномасштабного вторгнення. Заявлена потужність ВЕС становить 500 МВт, і наразі, за словами Селищева, компанія шукає фінансування в розмірі приблизно EUR450 млн (пізніше в релізі компанії було названо суму в $450 млн), щоб добудувати ще 64 вітротурбіни.

administrator

Related Articles