"Кредмаш" за 9 міс. отримав 27 млн грн збитку за падіння чистого доходу в 3,7 раза

Київ. 1 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Кременчуцький завод дорожніх машин (Кредмаш, Полтавська обл.) завершив січень-вересень поточного року зі збитком майже 26,91 млн грн проти 32,77 млн грн чистого прибутку за той самий період 2021 року.

Згідно з оприлюдненою у вівторок у системі розкриття Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) звітності компанії, її чистий дохід скоротився в 3,7 раза – до 266,52 млн грн.

Від операційної діяльності завод отримав понад 35,72 млн грн збитку проти прибутку 49,32 млн грн роком раніше, а валовий прибуток скоротився у 5,4 раза – до 23,93 млн грн.

Як повідомлялося, у першому півріччі поточного року "Кредмаш" отримав 39,86 млн грн збитку проти 31,7 млн грн чистого прибутку в січні-червні-2021, а чистий дохід скоротився більш як утричі – до 236,6 млн грн.

Таким чином, у третьому кварталі завод отримав 12,95 млн грн чистого прибутку проти 1,03 млн грн у липні-вересні-2021, проте чистий дохід від реалізації скоротився у 8,6 раза – до 30 млн грн (що також у 2, 3 рази менше, ніж у другому кварталі).

У звіті нагадується, що у підприємства через повномасштабне воєнне вторгнення Росії виникли збої та проблеми – значне скорочення попиту на асфальто- та ґрунтозмішувальні установки, вузли та агрегати до них, порушена можливість отримання сировини та матеріалів, комплектувальних та відвантаження продукції до України та за кордон.

Виробнича діяльність ускладнилася і через руйнування частини промислових об’єктів внаслідок ракетного обстрілу ворогом Кременчука 27 червня.

"У третьому кварталі підприємство працювало нестабільно, обсяг товарної продукції становив лише 9,3%, реалізації – 11,5% до аналогічного періоду 2021 року", – наголошується у звіті.

Водночас завод продовжував розширення номенклатури деталей, що випускаються з лиття та ковальських заготовок за кооперації з українськими підприємствами та зі скорочення енерговитрат.

"Окрім цього розроблено техдокументацію на бетонозмішувальні установки продуктивністю 90 тонн/рік конвеєрного та скіпового варіантів, а також на дров’яні печі", – йдеться в документі.

"Кредмаш" спеціалізується на розробці та виготовленні асфальто- та ґрунтозмішувальних установок, запасних частин до будівельної та дорожньої техніки, автоцистерн, автобітумовозів, чавунного та сталевого лиття, товарів народного споживання. У 2021 році реалізував продукцію на 1,2 млрд грн, чистий прибуток (за попередніми даними) скоротився у 2,3 раза – до 29,5 млн грн.

administrator

Related Articles