Мінекономіки домовилося про консультування України із BlackRock FMA

Київ. 11 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Міністерство економіки України та консалтинговий підрозділ найбільшої у світі інвестиційної компанії BlackRock підписали у Вашингтоні меморандум про взаєморозуміння, згідно з яким погодили рамки консультативного сприяння розробці спеціальної платформи для залучення приватного капіталу у відновлення України та підтримку економіки, повідомило Мінекономіки.

"Для нас дуже важливо продемонструвати всьому світу, що війна не забороняє інвестиції в Україну (…) Тому ми сподіваємось на співпрацю з BlackRock FMA. Сподіваємося, що ця "платформа відновлення" буде ефективним механізмом мобілізації вкладень у ключові сектори нашої економіки", – наводяться у релізі слова першого віцепрем’єра – міністра економіки Юлії Свириденко.

Вона наголосила, що саме інвестиції є запорукою майбутнього швидкого та ефективного відновлення економіки.

У Мінекономіки уточнили, що платформа зосередиться на мобілізації інвестицій у ключові сектори української економіки з огляду на потреби у відновленні після руйнувань внаслідок повномасштабного вторгнення Росії.

Зокрема, підписана угода передбачає, що департамент BlackRock із консультацій із фінансових ринків (BlackRock Financial Markets Advisory) консультуватиме Мінекономіки у створенні дорожньої карти впровадження інвестиційної платформи, до якої залучатиметься, насамперед, приватний капітал. Таким чином, меморандум офіційно закріплює попереднє обговорення можливостей залучення державних та приватних інвестицій в Україну, що відбулося у вересні між президентом України Володимиром Зеленським та головою та генеральним директором BlackRock Ларрі Фінком.

BlackRock FMA було створено під час фінансової кризи у квітні 2008 року, щоб надавати спеціалізовану підтримку урядам, центральним банкам, а потім і фінансовим установам у всьому світі. Це окремий бізнес усередині компанії, незалежний від традиційного бізнесу BlackRock із управління активами.

administrator

Related Articles