Мішель: Майбутнє членство Фінляндії в НАТО – потужний сигнал стримування РФ

Брюссель. 12 травня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Президент Європейської ради Шарль Мішель назвав "історичним кроком" рішення Фінляндії стати членом НАТО, констатувавши, що у той час як Росія веде війну проти України, цей крок є "потужним сигналом стримування".

"Єдність і солідарність НАТО та ЄС ніколи не були ближчими. Нііністьо та Марін прокладають шлях для вступу Фінляндії до НАТО. Історичний крок, одного разу зроблений, зробить великий внесок у європейську безпеку. Оскільки Росія веде війну в Україні, це потужний сигнал стримування", – написав Мішель у четвер на своїй сторінці у твіттері.

Як повідомлялося раніше, 12 травня президент і прем’єр-міністр Фінляндії Саулі Нііністьо і Санна Марін виступили із спільною заявою, в якій повідомляють про намір країни "негайно" подати заявку на членство в Організації Північноатлантичного договору.

"Членство в НАТО зміцнить безпеку Фінляндії. Ставши членом НАТО, Фінляндія зміцнить весь Альянс. Фінляндія має негайно подати заявку на членство у НАТО", – заявили вони. Нііністьо і Марін висловили сподівання, що "національні кроки, необхідні для ухвалення цього рішення, будуть швидко зроблені протягом наступних декількох днів".

administrator

Related Articles